3 punkty na inaugurację. Sparta - Start 1:2

16 kolejka IV ligi

Sparta R.F. - Start Krasnystaw 1:2

bramki: Ziarkowski 51 - Dowhoszyja 66, Bielak 77

Sparta: Mazur – Rasiński, Bodys, Machnikowski, Rutkowski (46 Sandomirski), T. Adamiec, Kucharski (65 Góra), Psześniak, Ł. Kiejda (46 Szostak), K. Kiejda (46 Pawelec), Ziarkowski.

Start: Bednarczyk – Konrad Sawa, Banaszkiewicz, Dowhoszyja, Kamil Sawa, Chariasz, Gutowski, Bielak (90 Szostak), Szponar (65 Witkowski), Sadowski (89 Psiuk), Suduł (60 Gajewski).

Inauguracja piłkarskiej wiosny w IV lidze nie wypadła okazale dla Sparty, która przegrała w derbach chełmskiego okręgu ze Startem Krasnystaw. Mecz był debiutem trenerów obydwu drużyn. Start poprowadził po raz pierwszy w ligowym meczu Janusz Mieczkowski. Nowym szkoleniowcem Sparty jest od wiosny Zbigniew Wójcik. Pierwsza połowa spotkania była nadzwyczaj nudna. Gra toczyła się w środku pola a  zespoły nie stworzyły ani jednej sytuacji godnej odnotowania. W 51 minucie padła wreszcie bramka dająca nadzieję na zdobycie kompletu punktów gospodarzom, którzy przeprowadzili szybki kontratak. Piłkę otrzymał Rafał Szostak i zagrał idealnie do wchodzącego między dwóch obrońców gości Jacka Ziarkowskiego. Najskuteczniejszy strzelec Sparty i tym razem nie zmarnował sytuacji, strzelił z odległości około 10 metrów i było 1:0. Gospodarze postanowili bronić wyniku i do ataku ruszył Start. W 66 minucie pomocnicy gospodarzy stracili piłkę na środku boiska a kontra Startu zapowiadała się bardzo groźnie. W ostatniej chwili obrona gospodarzy ratowała się rzutem rożnym. Nie na długo. Korner egzekwował Kamil Sawa. Piłka została wycofana na 15 metr a Artur Dowhoszyjaskierował ją w długi róg bramki. Na drugą bramkę goście czekali zaledwie pięć minut. Padła ona także po rzucie rożnym a strzelcem był Dawid Bielak, który z najbliższej odległości uderzył piłkę na tyle mocno, że strzał ten był nie do obrony. Wynik do końca meczu już się nie zmienił a Sparta musi poczekać na punkty, których jej tak bardzo brakuje. Tymczasem Start podbudowany zwycięstwem powinien zapomnieć o fatalnej jesieni i grać tak jak grał tuż po rozpoczęciu ligowych rozgrywek, póki nie przyszedł kryzys. W sobotę 26 marca o godzinie 11 Sparta rozpocznie w Lublinie trudne spotkanie zWieniawą. Start w niedzielę o godzinie 13 gościł będzie Oriona Niedrzwica Duża.

źródło: lubgol.pl / Mieczysław Suski