Wyszukiwarka

Aktualności

Start Krasnystaw - Legia Warszawa 3:6

• autor: StartFan, 2009-08-11 20:12
Oldboje Startu Krasnystaw przegrali z gwiazdami Legii Warszawa 3:6 w rozegranym dziś meczu towarzyskim w ramach uroczystego rozpoczęcięcia XII Wakacyjnego Turnieju Piłkarskiego dla dzieci. Bramki dla Startu strzelali Mariusz Wróbel, Mariusz Bąk i Henryk Poźniak. Dla Legii m.in. Marek Jóźwiak i Tomasz Sokołowski...
MACIEJ SZCZĘSNY zagrał w barwach Startu Krasnystaw.

W Krasnymstawie odbyło się uroczyste rozpoczęcie XII Wakacyjnego Turniej Piłkarskiego dla dzieci. Uczestnicy, którzy już od poniedziałku rozgrywaj mecze, mogli też zobaczyć w akcji mecz oldbojów Start Krasnystaw - Legia Warszawa. Atrakcją meczu były pojedynki pomiędzy bramkarzami Startu i Legii Warszawa: Maciejem Szczęsnym, Tomaszem Pomianem i Mariuszem Wróblem.

Zespół Legia Champions Warszawa pojawił się w Krasnymstawie w mocnym składzie z Maciejem Szczęsnym i Tomaszem Sokołowskim na czele. Jednak gwiazdą otwarcia meczu był bez wątpienia Marek Jóźwiak, którzy strzelił dwie bramki, które mogą być z powodzeniem kandydatkami w głosowaniu na najładniejszą bramkę kolejek ligowych.

Zespół Startu zanim ochłonął stracił jeszcze trzy gole i było 0:5. Wówczas do akcji wkroczył bramkarz Mariusz Wróbel, który w ostatniej minucie pierwszej połowy pokonał wreszcie Macieja Szczęsnego.

Po przerwie gospodarze rzucili się do odrabiania strat, gdyż widmo sromotnej klęsk wisiało w powietrzu. Drugiego gola dla gospodarzy strzelił Mariusz Bąk. Kiedy wydawało się, ze Start pójdzie za ciosem, Legia podwyższyła n 6:2, lecz Henryk Poźniak zmniejszył rozmiary porażki do 3:6. Co niektórzy dopiero teraz zauważyli, że bramki Startu broni Maciej Szczęsny, a Legii Tomasz Pomian.
Warto dodać, ze w Legii „zadebiutowało dwóch zawodników z Zamościa: Marek Pogódź i Andrzej Rycak. Także i to, że bramkarz Legii Tomasz Pomian nie strzelił karnego bramkarzowi Startu Maciejowi Szczęsnemu.

Widzów: ok. 600

START: Pomian (Szczęsny), Bąk, Ciechan, Sysa, Adam Witkowski, Tomasz Witkowski, Korszun, Krzysztof Dobrzyński, Andrzej Dobrzyński, Tubilewicz, Turzyniecki, Grabias, Krawczuk,  Arkadiusz Mazurek, Henryk Poźniak, Wróbel.

LEGIA: Szczęsny (Pomian), Mosór, Jóźwiak, Andrzej Rycak, Pogódź, Gostyński, Szczotniecki, Kalinowski, Lewandowski, Pawłowski, Włodarczyk.

źródło: lubelskapilka.net