Hetman Żółkiewka awansował do IV ligi

• autor: start1944, 2009-06-11 22:05
Po przekonującej wygranej 6:0 z Pławanicami Kamień lider chełmskiej okręgówki Hetman Żółkiekwa, na dwie kolejki przed końcem rozgrywek, awansował do IV ligi...
Jeszcze nigdy, w ponad 40-letniej historii klubu, ta drużyna nie występowała na tak wysokim szczeblu. Dwie z sześciu bramek strzelił lider klasyfikacji strzelców Mariusz Kycko. Snajper Żółkiewki ma już na swoim koncie 34 bramki.

Drużyna trenera Wiesława Wieczerzaka wystąpiła bez pauzującego za żółte kartki środkowego pomocnika Ireneusza Kycki. Godnie zastąpił go wracający po kontuzji Jerzy Janda.

- Obawiałem się trochę jego występu, wiadomo jak się gra po długiej kontuzji. W pierwszej połowie zdominowaliśmy przeciwnika, spokojnie mogliśmy prowadzić nawet 8:0. Awans bardzo nas cieszy, będziemy go świętować przy ostatnim meczu z Vitrum - mówi Wiesław Wieczerzak.

W piątek szkoleniowiec nowego IV-ligowca ma się spotkań z wójtem Żółkiewki i głównym sponsorem. Rozmowy mają dotyczyć m. in. prac związanych z modernizacją stadionu na grę w wyższej lidze oraz kwestii finansowych.

Drugie spotkanie z rzędu przegrał Brat Cukrownik. Po ostatniej porażce 0:2 z Hetmanem, w czwartek piłkarze z Siennicy Nadolnej odjechali bez punktów z Suchawy, ulegając w takim samym stosunku miejscowemu Agrosowi.

- Zagraliśmy słabszy mecz - relacjonuje opiekun Brata Mirosław Dębski. - Nie wypracowaliśmy zbyt wielu okazji strzeleckich. Agros nas skutecznie skontrował i było po meczu. - Dobrze w naszej bramce spisał się Daniel Polak, a w obronie Alan Struski i Tomasz Samoluk - chwali swoich graczy opiekun Agrosu Krzysztof Flis.

- Tomek na pozycji środkowego obrońcy wystąpił po raz pierwszy, zagrał przyzwoicie. Między innymi, ta trójka, umiejętnie rozbijała ataki gości, szczególnie po rzutach wolnych i stałych fragmentach gry.

Do niespodzianki doszło w Wierzbicy, gdzie spokojne o ligowy byt Ogniwo straciło komplet punktów z walczącą o utrzymanie Unią z Białopola. - Gdyby Tomek Soroka i Michał Błaszczuk wykorzystali swoje okazje, to już na początku mogliśmy prowadzić 3:0 - stwierdza kierownik Unii Jan Ostrowski.

- Chłopcy pokazali ambicję, wolę walki, umiejętnie wyłączyli z gry najgroźniejszych piłkarzy Ogniwa. Zasłużyliśmy na zwycięstwo.

Dość ciekawy był pierwszy gol dla graczy z Białopola. Strzelił go Marcin Olender, który dobijał rzut karny, wykonywany wcześniej, dwa razy nieskutecznie przez Mariusza Werbolewskiego.

Przed degradacją ucieka także Vojsławia Wojsławice. Zespół wykorzystał atut własnego boiska i wygrał 2:1 z Ruchem Izbica.

Chełmska klasa okręgowa: wyniki 24 kolejki:

Hetman Żółkiewka - Pławanice Kamień 6:0 (5:0)
Bramki: M. Kycko (5, 8), Szutko (21), Kornas (23), Tuczyński (30), Bartecki (48).

Vojsławia Wojsławice - Ruch Izbica 2:1 (2:0)
Bramki: D. Tyrka (40), Świstowski (42 z karnego) - Rycyk (74).

Agros Suchawa - Brat Cukrownik Siennica Nadolna 2:0 (1:0)
Bramki: Sieradzki (10), Celiński (60).

Ogniwo Wierzbica - Unia Białopole 1:3 (1:1)
Bramki: Hanc (36) - Olender (43 z karnego), T. Soroka (48), M. Soroka (90).

Sawena Sawin - Vitrum Wola Uhruska 0:3 (0:1)
Bramki: D. Borysiuk (25 z karnego, 87), Dyczkowski (82 samobójcza).

Granica Dorohusk - Frassati Fajsławice 3:2 (2:1)
Bramki: Kotowski (4), Sergijuk (41), Patryk Ruszkiewicz (50) - Skorek (26, 78).
W 42 minucie Mariusz Olender (Granica) nie wykorzystał rzutu karnego. Jego strzał obronił bramkarz Frassatiego Michał Czajka.

Kłos Chełm - Unia Rejowiec 8:0 (0:0)
Bramki: M. Żółciński (50), Dyszewski (53, 55, 67, 74), Nafalski (62, 70), Kurec (84).

źródło: Jarosław Czępiński / www.pilka.dziennikwschodni.pl

autor: skubara 2009-06-12 01:06:09

avatar Gratulacje dla Hetmana Żółkiewka za awans. Witamy w IV lidze. Nareszcie zagramy prawdziwe derby.

autor: start1944 2009-06-12 09:54:04

Profil start1944 w Futbolowo No proszę gratulacje, będziemy mieli 2 drużyny z powiatu walczące na IV ligowych boiskach :), a za rok już nie będzie tak łatwo awansować. Wiadomo jak postęp z remontem boiska w Żółkiewce ?

autor: pylo89 2009-06-12 13:48:02

Profil pylo89 w Futbolowo Tylko nie wiadomo gdzie Hetman teraz będzie grał.... ich boisko jest fatalne ale nawet V ligowe mecze grali w Gorzkowie. Zapewne Żółkiewka wynajmie sobie jakieś boisko o ile chce grać w IV lidzie a najbielsze boiska spełniające te wymagania to w Zamościu Hetmana i w Krasnymstawie Startu więc jeszcze się nie zdziwię  jak na naszym stadionie będą grały dwie IV ligowe drużyny.