Wyszukiwarka

Aktualności

Start - Podlasie 0:2

• autor: mara, 2009-05-25 07:51
Nie udał się rewanż "niebiesko-biało-czerwonym" w meczu z Podlasiem Biała Podlaska. Drużyna Jarosława Góry przegrała z vice-liderem na własnym terenie 0:2...
- Przegrali na własne życzenie – można było usłyszeć na trybunach stadionu w Krasnymstawie po końcowym gwizdku sędziego Zycha.

Natomiast trener Podlasia Dariusz Banaszuk na pytanie, czy spodziewał się takiej gry powiedział:

- Start konsekwentnie buduje zespół na najbliższe lata, mocna pozycja w tabeli IV ligi i sukcesy w innych meczach nie są przypadkowe. Zresztą obiekt aż się prosi, żeby tutaj grała minimum III liga. Sam mecz? No cóż z pewnością by się inaczej ułożył, gdyby padł na początku gol z rzutu karnego.

Oba przytoczone głosy mogą posłużyć jak komentarz do meczu Startu z wiceliderem. Meczu, którego obawiano się w Krasnymstawie. Po kilku tygodniach gry co trzy dni, w tym walce po 120 minut, można było się spodziewać znużenia piłkarzy. Prawdopodobnie dlatego taktyka na rozgrywkę była ustalona konkretnie. Zdecydowany atak w ciągu pierwszych minut.

Już w pierwszej minucie Sebastian Sadowski przeprowadził rajd lewą stroną boiska i strzelił minimalnie nad poprzeczką. W trzeciej minucie ten sam napastnik ponowił atak i został nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym. Sędzia wskazał „wapno”. Jednak tym razem Łukasz Rachwał, dotychczas niezawodny w takich chwilach przegrał z Dmitrijem Jekimowem.

Gra była wyrównana i obie drużyny mogły zmienić wynik. Jednak doskonale spisywali się bramkarze.

Na trzy minuty przed końcem to co nie udało się w trzeciej minucie Rachwałowi udało sie Patrykowi Magierowi, specowi do jedenastek w zespole Podlasia. Jedenastkę za faul obrońcy gospodarzy wykonał bezbłędnie (aczkolwiek, też mu się zdarzało w przeszłości w takich sytuacjach skusić).

Do przerwy Start przegrywał 0:1.

Po zmianie stron było podobnie, ale od 70 minuty Start poszedł vabank. Atakował nonstop, ryzykując nadzianie się na kontrę. W 88 minucie Michał Sobiczewski wykorzystał świetne dogranie w piątkę i z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce.

Przed Startem teraz tydzień przerwy i najważniejszy mecz sezonu w niedzielę - DERBY REGIONU z Chełmianką. Bez znaczenia jest, że obie drużyny nie walczą już w tym sezonie o wyższe cele... najważniejsze tego dnia jest zwycięstwo.

START Krasnystaw – PODLASIE Biała Podlaska 0:2 (0:1)

0:1 Patryk Magier 43 (karny)
0:2 Sobiczewski 88

Żółte kartki: Kuśmirek, Krystian Sawa.
Sędziował: Zbigniew Zych (Lublin)

START: Ryć, Berbeć, Łukasz Rachwał (80' Szkamruk), Gutowski, Kuśmirek, Bielak, Iwan, Wywrocki, Polikowski, Sadowski, Krystian Sawa (Banasiak).
PODLASIE: Jekimow, Bojarczuk, Jarzynka, Borowiecki, Szendel, Michał Magier, Patryk Magier, Mirończuk (73' Liwtiniuk), Kornmeluk (86' Jaszczyński), Guzek, Sobiczewski.

źródło: lubelskapilka.net / Henryk Sieńko / wł