Wyszukiwarka

Aktualności

Start w finale Pucharu Polski po dramatycznym meczu z...

• autor: start1944, 2009-05-05 14:36
Start w finale Pucharu Polski po dramatycznym meczu z WłodawiankąStart Krasnystaw po meczu z dogrywką pokonał Włodawiankę 4:3 w walce o finał Pucharu Polski ChOZPN. Bramki strzelili: Rachwał 2 (obie głową), Janeczko i Polikowski (z wolnego). Dla Włodawianki: Zalewski, Borys i Chaciówka.

- My wychodzimy na boisko, żeby wygrywać, to tkwi w każdym zawodniku i ani w głowie nikomu cokolwiek zmieniać - zastrzegł przed meczem Ryszard Nielipiuk, wiceprezes Włodawianki. - Mamy ze Startem rachunki do wyrównania (0:4 w lidze) - dodał...
Rzeczywiście - można było narzekać na błędy i ospałe na początku akcje, ale kiedy goście objęli prowadzenie (Adam Zalewski po błędzie pary Łukasz Rachwał - Piotr Szpak), wszystko sie zmieniło. Rozpoczęła się prawdziwa pucharowa walka. Gol padł jednak dopiero przed przerwą, kiedy to Łukasz Polikowski podawał z wolnego, a Rachwał odkupił "grzech" z 13 minuty i głową umieścił piłkę w siatce. Pięć minut później ostro z 16 metrów strzelił Sergij Borys i goście ponownie objęli prowadzenie. W 55 minucie bliźniacze zagranie Polikowski - Rachwał głową i było już 2:2. Wkrótce akcję Banasiak - Sadowski skutecznym strzałem zakończył Michał Janeczko. Kibice Startu byli pewni, ze maja finał w kieszeni.

Na kilkanaście minut przed końcem Wojciech Chaciówka uderzył w kierunku bramki, a Szpak się pomylił. Było 3:3. A później dogrywka i kapitalny wolny Polikowskiego, który okazał się złotą bramką.

Reasumując. Puchary to jednak inny klimat, walka w każdej minucie, bo ktoś musi przegrać... Tu nikt nie liczy na odrobienie strat w następnym meczu, każdy błąd to groźba przegranej. W Krasnymstawie piłkarze stworzyli to o czym we wcześniejszym tekście mówi Lesław Kapka, właściciel Spartakusa Szarowola - widowisko, spektakl trzymający w napięciu do końca. I za to należy się podziękowanie...

Wartością samą w sobie pucharów - jest to, że przegrywający odpada... Start ma już na koncie 4 zwycięstwa w finale okręgowym. Z kim zagra o piąte - z Chełmianką czy Pławanicami?
O tym przekonamy się w środę 13 maja.
Na prośbę klubu GKS Pławanice Kamień,  Wydział Gier ChOZPN zmienił termin meczu 1/2 Finału Pucharu Polski w ChOZPN pomiędzy drużynami Pławanice Kamień - Chełmianka Chełm na dzień 13 maja 2009 roku (środa) o godzinie 17.00.
Decyzja powyższa została uzgodniona z kierownictwem klubu ChKS Chełmianka Chełm.

********

START Krasnystaw – WŁODAWIANKA Włodawa 4:3 (1:1, 3:3)

Widzów: 300

START: Szpak, Kuśmirek (93' Bielak) , Wywrocki, Łukasz Rachwał, Berbeć, Iwan, Janeczko, Polikowski, Banasiak (Pluta), Szkamruk (46' Sadowski) , Lechowicz (46' Witkowski).

WŁODAWIANKA: Roszczyk, Szynkora, Banak, Mossurets, Bornus, Borys, Chaciówka, Zalewski (72' Soroka), Ryś (46' Czelej)

źródło: lubelskapilka.net / Henryk Sieńko