Wyszukiwarka

Aktualności

Pierwsza wiosenna porażka Startu Krasnystaw

• autor: StartFan, 2009-05-01 16:46
Goście, choć bez trenera Michała Furlepy (weekendowy odpoczynek), przyjechali wygrać i cel osiągnęli. Wynik wisiał jednak do końca pod znakiem zapytania. Start doznał więc pierwszej porażki na wiosnę.

- Na początku osiągnęliśmy przewagę i po 20 minutach zdobyliśmy prowadzenie z rzutu karnego. Akurat moim zdaniem karny bardziej nam się należał ale w innej sytuacji, niemniej prowadzenie pozwoliło nam rozgrywać swobodniej akcje – powiedział po meczu prezes Zartmetu Wojciech Niemiec. – W ostatnich minutach gospodarze zepchnęli nas do obrony i wynik mógł się zmienić. Po gwizdku odetchnęliśmy
 Prezes trzeciego zespołu w tabeli ma rację w ocenie przebiegu gry. Od 70 minuty Start mocno przycisnął i mógł wyrównać. Dwukrotnie Emil Witowski wypracował sobie dogodne okazje do oddania strzału, lecz raz chybił, a drugim razem bramkarz Piotr Sasim interweniował koniuszkami palców. Już w doliczonym czasie gry swój były zespół mógł „poskromić” Rafał Szkamruk, lecz również strzelił minimalnie niecelnie.

Zanim jednak miejscowi zdobyli przewagę, Zartmet grał swoje, trzymając gospodarzy daleko od własnej bramki i wykorzystując ruchliwość Łukasza Lalika, oraz doświadczenie Ernesta Chomicza, którzy opanowali środek placu gry. Zagrożenie dla bramki Sasima stwarzał głównie Łukasz Polikowski posyłając kąśliwe piłki w pole karne nie tylko ze stałych fragmentów gry.. Tutaj nikt nie potrafił przechytrzyć bramkarza, którego styl walki jest o tyle oryginalny co i skuteczny. Sasim po prostu nie patyczkuje się z piłką, rzadko technicznie bite uderzenia usiłuje łapać – jest jak gdyby jedenastym zawodnikiem w polu, a ogranicza go jedynie 16 metrów. Ale za to jest świadom swojej przewagi w polu karnym i ufa kolegom ze środka boiska. Błyskawicznie takie odbijane rękami piłki przechwytują i organizują kontry – w czym celuje szybki wspomniany już Łukasz Lalik.

Start zagrał bez swojego lidera Michała Jeneczko i skutecznego w ostatnich meczach Arkadiusza Banasiaka. Natomiast po kontuzji wrócił do składu Łukasz Kuśmirek (zagrał pierwsze 45 minut). Wystąpił też Krystian Sawa. Niestety - groźnej kontuzji doznał natomiast Michał Gutowski, oraz ponownie Sławomir Ryć (i to ponownie złamanie przegrody nosowej). Ponownie dobry mecz zagrał Łukasz Polikowski. W Zartmecie prym wiodą doświadczeni liderzy: Łukasz Lalik, Ernest Chomicz, Tomasz Albingier, oraz precyzyjnie zorganizowani defensorzy którzy umiejętnie tworzą zagęszczoną strefę kiedy przeciwnik atakuje.

- Nie powinniśmy przegrać tego meczu – podsumował Jarosław Góra. – W ostatnich minutach powinniśmy przynajmniej wyrównać. Jednak nie wykorzystujemy szans

START Krasnystaw – ZARTMET/OLENDER Sól 0:1 (0:1)

0:1 Chomicz 25

Sędziował Wojciech Rek (Lublin)

Widzów: 500

START: Ryć (Szpak), Wywrocki, Berbeć, Kuśmirek (Krystiana Sawa), Łukasz Rachwał, Gutowski (Lechowicz), Bielak, Polikowski (Szkamruk), Iwan, Witkowski, Sadowski.

ZARTMET: Sasim, Dobromilski, Łukasik, Grzelak, Pyta, Łukasz Robak (Skubisz), Lalik (Różański), Albingier, Kusiak, Chomicz.

źródło: lubelskapilka.pl/Henryk Sieńko

PS. W środę Start zagra mecz o finał Pucharu Polski na szczeblu okręgu chełmskiego z Włodawianką. Wstęp wolny.