Wyszukiwarka

Aktualności

4:0 dla Startu w pierwszym wiosennym meczu

• autor: StartFan, 2009-04-04 21:08
Od mocnego uderzenia rozpoczęli mecz piłkarze Jarosława Góry, który bardzo udanie zadebiutował na ławce trenerskiej Startu. Już w 2 minucie bramkę strzelił Krystian Sawa, otrzymał on idealne podanie od Rafała Szkamruka i wykorzystując niezdecydowanie obrońców pokonał Pawła Roszczyka. W 44 minucie było już 2:0. Lewą stroną przedarł się Michał Janeczko i precyzyjnie dośrodkował do Krystiana Sawy, który strzałem głową wykończył akcję. Gol do szatni uspokoił gospodarzy, ale też prawdopodobnie podciął skrzydła gościom...

W drugiej połowie w akcji pojawił się Adam Zalewski, napastnik Włodawianki, który strzelił w sparingach ponad 10 bramek i w Krasnymstawie było zaskoczenie, że nie wyszedł od początku. To właśnie ze strony Zalewskiego groziło Startowi największe zagrożenie, jednak w bramce znakomicie bronił Sławomir Ryć a potem Piotr Szpak
Bramkarz Sławomir Ryć w wyniku groźnego urazu (złamany nos i rozcięty łuk brwiowy), musiał opuścić boisko w 79 minucie.
Mimo tego, że piłkarze Włodawianki częściej atakowali to Start wyprowadzał groźne i skuteczne kontry. Na 3:0 strzelił głową Rafał Szkamruk po dośrodkowaniu od Emila Witkowskiego. Wreszcie w 62 minucie Sebastian Sadowski rozpędził się samotnie z piłką, minął dwóch rywali, wpadł w pole karne i strzałem w długi róg ustalił wynik gry. - Miałem jeszcze jedną podobna okazję, ale zabrakło koncentracji - powiedział napastnik Startu po meczu.

Forma Startu była tajemnicą, gdyż piłkarze Jarosława Góry po raz pierwszy wybiegli tego roku na własne boisko. Na ciężkim boisku chwilami czuło się wrażenie, ze piłkarzom trudno się dostosować do nawierzchni.
- Wynik jest lepszy niż gra - to krótka ocena po meczu Jarosława Góry. - Nasi piłkarze są bardzo młodzi, nie zawsze potrafią właściwie ocenić sytuację, po zdobyciu prowadzenia szwankuje koncentracja. Ale mamy przed sobą wiele spotkań i myślę, że z każdym meczem będzie lepiej.

Następny mecz Start rozegra u siebie z Unia Bełżyce w sobotę o godz. 13:00.! *
* Wcześniej mecz zaplanowany był na 16:00.

***

START Krasnystaw - WŁODAWIANKA Włodawa 4:0 (2:0)

Bramki: Krystian Sawa 2’, 44’, Szkamruk 52’ Sadowski 62’

Sędziowali: Osiński, Grodek, Borkowski (Lublin)

Widzów: 1000

START: Ryć (79’ Szpak), Wywrocki, Rachwał Łukasz, Gutowski, Berbeć, Bielak, Janeczko, Krystian Sawa (64’ Gajewski), Witkowski (82’ Polikowski), Szkamruk (71’ Banasiak)

WŁODAWIANKA: Roszczyk, Chaciówka, Bornus, Gołąb Mateusz, Szynkora, Mosurrets, Zdolski (Soroka), Nielipuk Artur (46’ Zalewski), Gołaś, Borys, Staszczak (87’ Szaruga), Wójciuk (60’ Lis)

źródło: wł. / lubelskapilka.net