Problemy ze stroną.

• autor: start1944, 2008-09-30 09:55
Szanowni Użytkownicy!

W związku z zaistniałą sytuacją - z brakiem dostępu do stronFutbolowo.pl oraz do Waszych stron klubowych - zobligowani jesteśmydo słów wyjaśnienia.

Decyzja nasza o zablokowaniu dostępu do stron wynikała z troski oWaszą pracę i ogromne utrudnienia w jej wykonywaniu. Niestetyserwer na którym dotychczas utrzymywany był serwis nie dawałgwarancji poprawności działania o czym mieliście okazję sięprzekonać. W chwili obecnej cała ekipa Futbolowo.pl pracuje nadprzywróceniem pełnej funkcjonalności serwisu na serwerach o dużowiększej wydajności.

W związku z pojawiającymi się głosami na forum i w komentarzach,odnośnie tego, że "serwis nas przerósł", "nie dajemysobie rady", itp. chcielibyśmy napisać kilka słów na swojewytłumaczenie.

Pomysł na Futbolowo.pl zrodził się w głowach 2 przedsiębiorców zbranży internetowej, a przy okazji również działaczy sportowych wjednym z B-klasowych klubów w Małopolsce. Rozumiejąc jakfunkcjonują takie kluby i wiedząc jakimi środkami dysponujązdawaliśmy sobie sprawę, że niemożliwe jest by większość z nichmogła sobie pozwolić na stworzenie serwisu internetowego swojegoklubu. Dlatego też, dysponując możliwościami zarównoprogramistycznymi jak i finansowymi oraz mając odpowiednie do tegocelu doświadczenie postawiliśmy zrezygnować z możliwości zarobku(sprzedaży stron komercyjnie) na rzecz
darmowego!udostępniania portalu wszystkim, którzy mają ochotę poświęcać swójczas na prowadzenie strony internetowej swojego klubu. Bezponoszenia jakichkolwiek opłat i nie wymagając żadnejspecjalistycznej wiedzy. Aktualnie wszelkie koszty funkcjonowaniaserwisu, jego administracji, opłat za serwery, obsługi programowejponosimy my - właściciele serwisu. W przyszłości sytuacja ta możenieco ulec zmianie i niektóre z nowo powstałych modułów mogą byćdostępne poprzez mikropłatności. Dotychczasowe moduły, a takżewiększość nowych będą jednak bez zmian – dostępne za darmo.Pozyskane środki chcielibyśmy przeznaczyć m.in. na tworzeniekonkursów dla użytkowników, organizację turniejów Futbolowo Cup,wspieranie wszelkich inicjatyw piłkarskich, etc.

Musimy również przyznać, że tak! - macie Państwo rację - jesteśmyzaskoczeni wielką popularnością wśród użytkowników, a przedewszystkim nagłym wzrostem zainteresowania, który występuje odsierpnia tego roku. Tego się nie spodziewaliśmy w najśmielszychplanach, że tyle osób będzie chciało prowadzić swoje strony, atakże czynnie uczestniczyć w dyskusjach, rozmowach na temat swoichklubów, a przede wszystkim, że nastąpi to w tak krótkim czasie.Przypomnijmy, że Futbolowo.pl działa od 1 lutego 2008 roku. Drodzyużytkownicy - wszelka odpowiedzialność naturalnie - spada na nas;Jednak zważywszy na fakt, że całe przedsięwzięcie stworzone jestprzede wszystkim dla promocji piłki nożnej w naszym kraju, dlaklubów, które nie stać na stronę internetową oraz w celu możliwościwspierania inicjatyw piłkarskich w całym kraju - prosimy Was drodzyużytkownicy o wyrozumiałość i dalszą współpracę w tworzeniu naszegowspólnego portalu.

Pragniemy zapewnić, że będziemy stale udoskonalali opcje dostępne wserwisie, wciąż rozwijali kolejne pomysły (w głównej mierzezgłaszane przecież przez Was). Problemy, które mamy w tej chwili sądla nas wyzwaniem, którego się nie boimy i zrobimy wszystko co jestw naszej mocy, aby tego typu zjawiska więcej nie występowały -jednak wymaga to czasu i pracy.

Licząc na zrozumienie, dziękujemy za Waszą dotychczasową pracęwykonaną dla promocji swoich klubów i portalu Futbolowo.pl.Zadbajmy wspólnie o dalszy rozwój serwisu dla dobra naszych klubówi całej piłki nożnej w Polsce.

Zespół Futbolowo.pl