Wyszukiwarka

Aktualności

Chmielakowe zwycięstwo Startu, czyli słodka zemsta...

• autor: StartFan, 2008-09-14 21:17
Chmielakowe zwycięstwo Startu, czyli słodka zemsta Boguszewskiego!Nie wiem, czy ktoś pamięta, jak zapowiadaliśmy mecz otwarcia Stadionu w Krasnymstawie i pytaliśmy, kto strzeli pierwszego gola na nowym obiekcie: Rachwał, Mirosław, a może Boguszewski, który wbił Startowi bramkę, grając trzy lata temu w Lewarcie. Oczywiście wszystko zrobiliśmy w formule żartu połączonego z przekorą. I stało się… Pierwszego gola na nowym stadionie strzelił dla Startu Piotr Boguszewski przepięknym strzałem głową pod poprzeczkę. Więcej – zdaniem tych, którzy oglądali również tamten mecz – wielu kibiców mówiło, że bramka była bardzo podobna.
Na początku było raczej jesiennie. Gospodarzy w pewnym sensie krępowała presja wygrania na otwarcie stadionu, ponad 1300 kibiców, przyzwyczajenie się do znacznie większego boiska, a w związku z tym zmiana taktyki... W Lewarcie Zabrakło Roberta Mirosława i Borysa Kaczmarskiego i wiadomo było, że piłkarze Arkadiusza Smolarza zagrają na 0:0, stosując kontrę. Tak też było.

Ale wydaje mi się, że był też swego rodzaju moment zwrotny w tym meczu - oto pewien biznesmen w przerwie zaoferował 2000 zł specjalnej nagrody dla piłkarzy za zwycięstwo. Nie wiem, czy miało to jakieś znaczenie, ale gra się po przerwie ożywiła. Wcześniej tylko poprzeczka Szkamruka była zagrożeniem bramki Michała Wilkołka. Teraz sytuacji było znacznie więcej. Pechowiec Rafał Szkamruk otrzymał znakomite podanie od Łukasza Rachwała i był sam na sam, lecz tym razem jeszcze bramkarz gości wyszedł obronną ręką (raczej nogą). Na kilka minut przed końcem trener Modest Boguszewski dokonał zmian – weszli Witkowski, Bielak i Piotr Boguszewski

- Okazało się, że szeroka ławka zadecydowała – powiedział po meczu trener Startu. – Dawid Bielak grał tylko kilka minut i zrobił dwie bramki. Oba podania z lewej, podkręcone… Piotrek strzelił z 14 metrów pod poprzeczkę, Krystian Sawa już w doliczonym czasie dopełnił formalności. Ja z zasady surowo oceniam swoich podopiecznych w prasie, ale dzisiaj mecz wygrali rezerwowi. Sens w tym, że my ich mamy

- No mogę powiedzieć, że oddałem Startowi gola, którego skradłem kilka lat temu – dodał Piotr Boguszewski. - Doping kibiców nas uskrzydlił.

- Zagrania Dawida Bielaka były otwarciem drogi do siatki – to powiedział Krystian Sawa.

- Czasem się tak zdarza – dwie akcje dwa gole. Cóż, cieszę się, że trener we mnie wierzył - zakończył Bielak.

START Krasnystaw – LEWART Lubartów 2:0 (0:0)

1:0 Boguszewski 80

2:0 Krystian Sawa 90+

START: Ryć - Gutowski, Chapuła, Kuśmirek, Wywrocki, Łukasz Rachwał, Iwan, Sadowski, Krystian Sawa, Janeczko, Szkamruk. Grali też: Piotr Boguszewski, Dawid Bielak, Emil Witkowski

LEWART: Wilkołek - Jezior, Maleszyk, Dajek, Pszczoła, Serwin, Mięsiarz, Mitura, Łukaszewicz, Mitaszka. Grał też: Dzięcioł.

Sędziował: Tomasz Korszeń (Biała Podl.)