Stadion

Stadion miejski i Centrum Sportowo – Rekreacyjne w Krasnymstawie przy ulicy Piłsudskiego 48 oddano do użytku 12 września 2008 roku.

Inwestycja obejmowała wykonanie nowej płyty boiska, bieżni i trybun oraz budowę pawilonu sportowego.

Stadion spełnia aktualne obowiązujące wymogi PZPN, PZLA oraz Ministerstwa Sportu, zapewnia dostęp do urządzeń sportowych osobom niepełnosprawnym.

W północnej części terenu zlokalizowany jest pawilon sportowy o powierzchni ok. 1500 m2. Centralnym miejscem pawilonu jest wielofunkcyjna hala sportowa o wymiarach 21 x 30 m przystosowana do sportów walki i gier zespołowych. Obiekt posiada między innymi przebieralnie zespołowe z zapleczami sanitarno-natryskowymi, saunę, nowoczesną siłownię, pokój spikera i inne pokoje klubowe. Piętrowy obiekt posiada również balkon z miejscami siedzącymi dla 210 osób.

Od strony południowej znajdują się trybuny na 1648 miejsc siedzących. Teren pod trybunami wykorzystany jest na parkingi dla samochodów osobowych i sanitariaty dla widzów.

Centralną część terenu zajmuje boisko piłkarskie z sześciotorową bieżnią tartanową. Wzdłuż dłuższych boków znajdują się 100-metrowe odcinki bieżni. Od strony hali sportowej 6-torowy, po stronie trybuny głównej od ul. Piłsudskiego 8-torowy.
Płyta do gry ma 105 m długości i 68 m szerokości.

Obiekt posiada również monitorowaną klatkę dla gości w liczbie 114 miejsc siedzących.

Cały obiekt zawiera: 1648(trybuna główna) +210(trybuna kryta) +114(klatka dla gości) w sumie 1972 miejsc siedzących.

Na teren można dostać się czterema bramami: dwiema z ulicy Piłsudskiego dla widzów imprez sportowych i dwiema z ulicy Sobieskiego – jedna dla zawodników, trenerów i działaczy oraz obsługujących pawilon sportowy, druga dla wozów straży pożarnej. Przy pawilonie zostały również zaprojektowane dwa miejsca parkingowe dla autobusów przywożących zawodników na imprezy sportowe i miejsca postojowe dla samochodów osobowych.

Dodatkowo wykonano system automatycznego nawadniania murawy oraz montaż monitoringu i nagłośnienia stadionu.

Całkowita wartość projektu wynosi 16 121 647,21 PLN, z czego 9 401 601,03 PLN stanowi dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

Wykonawcą robót w ramach Projektu jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „BUDMAT”
Sp.j. Tadeusz Rozmus, Janusz Małysz z siedzibą w Zamościu.

Nadzór inżynierski nad realizacją Projektu pełni Zamojska Dyrekcja Inwestycji „ZDI”
Sp. z o.o. z siedzibą w Zamościu.

Więcej zdjęć z budowy stadionu znajdziesz tutaj i tutaj