Start Krasnystaw - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • Wyniki ostatniej kolejki:
  • Start Krasnystaw - Huczwa Tyszowce 3:0
  •        

Polecamy

 

Lublinianka.net

 

 

Start na Facebooku!

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Wyszukiwarka

Biografie

Przedstawiamy najlepszych piłkarzy Startu Krasnystaw w historii klubu. Mini-metryki pochodzą z przygotowywanej książki "Pierwszy gol". Jest to zaledwie minimalna część książki, jeden podrozdział...

>lata 40< >lata 50<

 

1951


Stanisław Chwaszcz

Wychowanek „Kołowrota”. Czołowy strzelec przełomu kat 40-tych i 50-tych. Najlepszy sezon to rok 1949 w którym zdobył 7 goli, w tym po dwa w meczach ze Spartą Zamość i ZZK Chełm. Potrafił świetnie dryblować, ale i precyzyjnie podawać. Ogółem w barwach Startu zdobył 99 bramek i należy do najlepszych strzelców w dziejach klubu. Tylko jednej bramki zabrakło mu do elitarnego Klubu 100, a więc tych, którzy uzyskali dla drużyny 100 goli. Życiowe mecze rozgrywał między innymi ze wspomnianym już ZZK Chełm 8:4 i 3:3 (2 gole), ZZK Sygnał Lublin 6:0, Lublinianką Lublin 9:1 wiele innych. Współautor pierwszego i drugiego awansu klubu do ligi wyższej – z Klasy C do B (1946) i z Klasy B do Klasy A(1949).Karierę zakończył w pierwszej połowie lat 50-tych.
*******************************

 


1950

Jan Basiński

 

 

Basiński JanJeden z pięciu braci (Jan, Władysław, Feliks, Roman i Marian), z których trzech grało w piłkę. W pierwszych latach po wojnie był razem z Franciszkiem Stępkowskim, ostatnią zaporą przez bramkarzem. Sportowiec o niezwykłym życiorysie sportowym i zawodowym. W czasie wojny, kiedy miał ledwie naście lat, został ranny podczas bombardowania miasta. Uszedł z życiem, lecz w ciele pozostały dwa odłamki, które nie przeszkadzały grać w meczach piłkarskich. Odezwały się jednak w późniejszym czasie.
Kiedy trafił do wojska w Hrubieszowie, szybko przekonano go do nauki w szkole podoficerskiej. Został chorążym. Była przed nim kariera wojskowa, ale wojenna kontuzja od czasu do czasu dawała znać o sobie.Postanowił wrócić do rodzinnego miasta i przejść do cywila. Do emerytury pracował w jajczarni.

Gdyby spisać mecze w których był pierwszoplanową postacią zabrakłoby kartek.

Był obrońcą bez którego koledzy bali się wychodzić na boisko. A więc należał do zawodników, o których dzisiaj mówi się, że grają za dwóch. Naprawiają błędy kolegów, rozbijają akcje rywali, organizują akcje ofensywne i zaczepne.

BASIŃSKI JAN (ur. 1923). Obrońca. Kluby: Start Krasnystaw. Jeden z pięciu braci Basińskich. Bezwzględnie czołowy piłkarz pierwszych lat powojennych. Znakomicie grał głową (ale też z głową), czego nauczył też kilku innych kolegów. Zmarł 8 listopada 2007 roku w wieku 84 lat.


 

 

 

 

 

 

 

 

  

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Sponsorzy

UM Krasnystaw

OSM Krasnystaw

Cersanit

Energoremont

Kartonex - produkcja opakowań

CAŁY ZYSK ZE SPRZEDAŻY PRZEZNACZONY JEST NA KOLEJNE PROJEKTY PROPAGUJĄCE RUCH KIBICOWSKI NA STARCIE.

TEL: 500800466

>>  KOSZULKA  20zł  <<Koszulka 2010

>> VLEPKI  8 zł (80 szt.) <<
 

Ostatnie spotkanie

Start KrasnystawHuczwa Tyszowce
Start Krasnystaw 3:0 Huczwa Tyszowce
2012-04-29, 16:00:00
     
oceny zawodników »

Wyniki

Ostatnia kolejka 21
Start Krasnystaw 3:0 Huczwa Tyszowce

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 233, wczoraj: 361
ogółem: 1 778 374

statystyki szczegółowe

Logowanie